ASTEASU 2018-01-07 13:57 2

Eguraldi hotzarekin egin dute Kros solidarioa

Eguraldiak baldintzatuta, iaz baino parte hartzaile gutxiago bazen ere, giro ederrean aritu dira korrikalariak Asteasuko Kros solidarioan. Haurrek egin dituzte lehen lasterkaldiak eta eguerdian ekin diote lanari helduek. Pintxoak jateko aukera eskaini dute antolatzaileek eta saskiak ere zozketatu dituzte. Bildutako dirua, El Salvadorreko Segundo Montes komunitatera bideratuko dute.

[Argazkiak]    [Bideoa]

Maila bakoitzeko irabazleak eta sailkapen osoa:

 

Helduen irteera

Haurrak

1- Sara Iruretagoinea

1- Irai Calvo

 

Alebinak

1- Beñat Fernandez

1-. Ihintza Urkola

Infantilak

1- Snizana

1- Endika Mayoz.

Kadeteak

1- Lander Aizpuru

Jubenilak

1- Malen Aranburu

1- Iker Elizegi

Seniorrak

1- Aitziber Ibarbia

1- Iñaki Sarasua eta Aritz Zubillaga. 

 

Sailkapen osoa:

3.KARRERA: KADETE (2buelta, 4 Km) // JUBENIL + HELDUAK (3buelta, 6 Km)

 

 

 

 

 

 

 

KADETE

 

 

 

 

 

DORS.

IZENA

ABIZENAK

DENBORA

POSTUA
KATEGORIAN

 

54

LANDER

AIZPURU

15,44

1

IRABAZLEA

53

OÑATZ

OTEGI

17,29

2

 

52

IBAI

OMEÑAKA

18,31

3

 

51

IÑAKI

MUJIKA

18,44

4

 

 

 

 

 

 

 

JUBENIL

 

 

 

 

 

DORS.

IZENA

ABIZENAK

DENBORA

POSTUA
KATEGORIAN

 

2

IKER

ELIZEGI

28,42

1

IRABAZLEA

1

MALEN

ARANBURU

37,10

2

IRABAZLEA

 

 

 

 

 

 

HELDUAK

 

 

 

 

 

DORS.

IZENA

ABIZENAK

DENBORA

POSTUA
KATEGORIAN

 

112

IÑAKI

SARASUA

22,01

1

IRABAZLEA

158

ARITZ

ZUBILLAGA

22,01

1

IRABAZLEA

146

ZUGAITZ

AIUSO

22,27

3

 

142

AXIER

ABURUZA

23,05

4

 

111

LUIS MARI

OTEGI

23,09

5

 

126

JON

FLORES

23,23

6

 

120

XABIER

AGIRREZABALA

23,24

7

 

144

MIKEL

ARSUAGA

23,49

8

 

157

ARITZ

SEGUROLA

23,56

9

 

123

AITOR

IRAZU

24,48

10

 

118

ANDER

AZKUE

24,51

11

 

134

JOSU

ARREGI

25,18

12

 

148

JOSEAN

JIMENEZ

25,20

13

 

151

UNAI

USANDIZAGA

25,31

14

 

136

XABI

MUÑOZ

25,38

15

 

125

ENAITZ

ROTETA

25,39

16

 

101

PEDRO MARI

IZAGIRRE

25,41

17

 

138

MIKEL

MARTINEZ

25,44

18

 

128

XABI

ROTETA

25,45

19

 

153

AITZIBER

IBARBIA

25,45

20

IRABAZLEA

143

LUIS

GALINDO

25,52

21

 

104

JOKIN

TXAPARTEGI

26,20

22

 

159

AMAGOIA

FERNANDEZ

27,11

23

 

115

ASIER

FERNANDEZ

27,58

24

 

107

XABIN

MUJIKA

28,04

25

 

117

JOSE LUIS

AZKUE

28,18

26

 

131

ANA

INTXAUSTI

28,29

27

 

140

XABI

IRAZU

28,40

28

 

135

ANDER

GERRERO

28,47

29

 

133

UNAI

ARBERAS

28,50

30

 

109

IORITZ

MAIOZ

28,52

31

 

119

MIKEL

MUGURUZA

29,31

32

 

116

ALITO

GRACIA

29,54

33

 

108

TOMAS

IRAOLA (ZAHARRA)

30,17

34

 

147

MIRIAM

DE LA ROMANA

30,31

35

 

124

IBAI

ETXARRI

31,06

36

 

103

UNAI

OTEGI

31,07

37

 

141

ALEX

GAZTAÑETA

31,08

38

 

130

LANDER

MUJIKA

31,09

39

 

160

IRUNE

SUDUNBE

31,32

40

 

102

IGOTZ

ROTETA

31,48

41

 

127

MAIDER

ELIZBURU

32,37

42

 

129

LUIS

FERNANDEZ

33,20

43

 

113

JESUS

FLORES

33,58

44

 

114

MARIA JOSE

ELIZEGI

33,59

45

 

145

JOSEBA

ARANBURU

34,24

46

 

152

JOSE MARI

IRAZU

34,25

47

 

154

LUIS MARI

ESNAOLA

34,26

48

 

122

ASIER

GAZTAÑAGA

34,27

49

 

155

EUXEBE

OTEGI

34,28

50

 

150

MIKEL

ALKORTA

37,04

51

 

105

KAKO

BEJAGANO

37,05

52

 

106

JOSUNE

TXAPARTEGI

37,06

53

 

262

NEREA

GOIKOETXEA

37,07

54

 

139

DAVID

RODRIGUEZ

37,08

55

 

137

XANTI

AZURMENDI

37,09

56

 

132

KARLOS

MARTIN

45,30

57

 

149

MIREN

BEOBIDE

45,39

58

 

 

 

 

 

 

 

2.KARRERA: ALEBIN + INFANTIL (1 buelta, 2Km)

 

ALEBINAK

 

 

 

 

 

DORS.

IZENA

ABIZENAK

DENBORA

POSTUA
KATEGORIAN

 

3

BEÑAT

FERNANDEZ

8,08

 

IRABAZLEA

6

JULEN

ZABALEGI

8,27

 

 

1

IBAI

IZAGIRRE

10,17

 

 

2

UNAI

MENDIA

10,25

 

 

8

IHINTZA

URKOLA

10,34

 

IRABAZLEA

4

DIANA

SHEVCHENKO

10,35

 

 

10

UXUNE

ARANBURU

10,38

 

 

5

LEIRE

ZUBELDIA

12,48

 

 

9

MALEN

MAIZ

12,49

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

INFANTIL

 

 

 

 

 

DORS.

IZENA

ABIZENAK

DENBORA

POSTUA
KATEGORIAN

 

57

ENDIKA

MAIOZ

8,06

 

IRABAZLEA

54

ANDONI

ZUMETA

8,2

 

 

58

UGAITZ

USABIAGA

9,02

 

 

56

JOSU

MUJIKA

9,03

 

 

59

ALEX

KASTRO

9,04

 

 

60

GORKA

UITZI

9,04

 

 

51

SNIZHANA

SHEVCHENKO

9,43

 

IRABAZLEA

53

ALAIA

SANTANO

10,04

 

 

52

MAIALEN

VELAZQUEZ

11,15

 

 

 

 

 

 

 

 

1.KARRERA: HAURRAK (500 Metro)

 

 

 

DORS.

IZENA

ABIZENAK

POSTUA

 

 

MUTILAK

IRAI

CALVO

1

IRABAZLEA

 

ALEX

FERNANDEZ

2

 

 

ARATZ

AGIRREZABAL

3

 

 

 

 

 

 

 

 

NESKAK

SARA

IRURETAGOIENA

1

IRABAZLEA

 

MADDI

ZUBILLEGI

2

 

 

IRENE

ZUBELDIA

3

0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iruzkina Idatzi

Captcha image