Eusko Legebiltzarrerako hauteskundeak 2020

Eusko Legebiltzarrerako hauteskunde-kanpaina abiatu da

Alderdiak dagoeneko boto eske has daitezke, uztailaren 12ko hauteskundeei begira. 

Hautagaien artean daude, eskualdearekin lotura duten hainbat izen propio nabarmendu daitezke. EH Bilduko lehendakarigaia Maddalen Iriarte da, eta Andoain oso gertukoa zaio haurtzaroan egonaldiak egin zituelako. Joseba Egibar andoaindarra hirugarren aurkezten da EAJ-PNVko zerrendan, baita Xanti Gurrutxaga asteasuarra ere. Andoaingo PPko zinegotzi ohi Juan Carlos Cano popularren zerrendan aurki daiteke, PSE-EEko Ascen Parron ere sozialisten zerrendan doan bezalaxe. Libres por Euskadi alderdi berria da eta Gipuzkoako zerrendaburua Txema Herzog da. PPko kide ohia, urte luzez albaitari lanetan ibili zen Beterri-Aiztondon.

EH Bildu

01. Maddalen Iriarte Okiñena.

02. Nerea Kortajarena Ibañez.

03. Arkaitz Rodriguez Torres.

04. Lore Martinez Axpe.

05. Ander Rodriguez Lejarza.

06. Ibai Iriarte San Vicente.

07. Oihana Etxebarrieta Legrand.

08. Eraitz Saez De Egilaz Ramos.

09. Rebeka Ubera Aranzeta.

10. Garikoitz Mujika Iriondo.

11. Ibai Fresnedo Moreno.

12. Roke Akizu Aizpiri.

13. Oihana Briones Aramendi.

14. Dani Lopez Moreno.

15. Marina Madariaga Oteo.

16. Jose Angel Izquierdo Gorjon.

17. Xabier Arregi Iparragirre.

18. Maria Jesus Dorronsoro Malatsetxebarria.

19. Nekane Zinkunegi Barandiaran.

20. Andoni Iriondo Otxotorena.

21. Mari Carmen Eizmendi Peñagarikano.

22. Josean Egilegor Santana.

23. Izaro Elorza Arregi.

24. Haizea Kortaberria Garetxana.

25. Eneko Maioz Ganboa.

Ordezkoak:

01. Maitane Gonzalez Mugika.

02. Lore Agirre Zipitria.

03. Ane Arruti Lopetegi.

04. Aritz Arzallus Agirrezabala.

 

PP+Cs

01. Muriel Larrea Laso.

02. Jose Luis Arrue Pinto.

03. Rocio Galiana Naranjo.

04. Carlota Sanz Martinez.

05. Iñigo Manrique Cia.

06. Iñaki Mendizabal Miguelez.

07. Jose Javier Barcaiztegui Martinez-Avial.

08. Victor Asun Lerma.

09. Paloma Martinez Ladron De Guevara.

10. Maria Pilar Elias Zabala.

11. Begoña Pereira Anduaga.

12. Jose Ignacio Lilly Saez.

13. Carmen Blasco Zuasti.

14. Jorge Mota Iglesias.

15. Maria Angeles Bastos Fernandez.

16. Pello Atxukarro Agirrezabala.

17. Marta Sanchez Moreno.

18. Juan Carlos Cano Aristoy.

19. Maria Eugenia Quevedo Otaegui.

20. Jose Manuel Palacio De Ugarte.

21. Encarnacion Aramendia Alonso.

22. Maria Juan Peñalosa.

23. Manuel Michelena Iguaran.

24. Mikel Lezama Zubeldia.

25. Juana De Bengoechea Estrade.

Ordezkoak:

01. Angel Yañez Ares.

02. Isabel Gil Marrodan.

03. Julio Herreros Serna.

 

EAJ-PNV

01. Bakartxo Tejeria Otermin.

02. Maria Eugenia Arrizabalaga Olaizola.

03. Joseba Egibar Artola.

04. Arantxa Tapia Otaegi.

05. Irune Berasaluze Lazkano.

06. Kerman Orbegozo Uribe.

07. Iñaki Agirre Arizmendi.

08. Maialen Gurrutxaga Uranga.

09. Aitor Urrutia Oianguren.

10. Eva Juez Garmendia.

11. Aitor Aldasoro Iturbe.

12. Elena Lete Garcia.

13. Garikoitz Mendizabal Etxeberria.

14. Markel Aranburu Bartau.

15. Ane Beitia Arriola.

16. Joana Ezkiaga Jauregi.

17. Maria Ubarretxena Cid.

18. Xanti Gurrutxaga Elorza.

19. Olatz Peon Ormazabal.

20. Jose Ramon Zubizarreta Alegria.

21. Saioa Bandres Moneo.

22. Unai Elkoro Oianguren.

23. Irune Galarraga Ezenarro.

24. Jon Andoni Urdangarin Urrutia.

25. Markel Olano Arrese.

Ordezkoak:

01. Iker Laka Barandika.

02. Jasone Ugarte Garcia De Andoin.

03. Xabier Ochoa Muñoz.

04. Ane Abarrategi Baamonde.

05. Aitana Agirre Loiarte.

 

PSE-EE

01. Eneko Andueza Lorenzo.

02. Susana Corcuera Leunda.

03. Iñaki Arriola Lopez.

04. Miren Gallastegui Oyarzabal.

05. Enrique Jose Ramos Vispo.

06. Maria Luisa Del Pilar Garcia Gurruchaga.

07. Fernando San Martin Gubia.

08. Gloria Vazquez Herranz.

09. Sergio Javier Alzaga.

10. Ana Priede Merchan.

11. Francisco Jose Suarez Perez.

12. Nerea Errasti Valle.

13. Ricardo Crespo Rubio.

14. Maialen Alonso Labandibar.

15. Jose Maria Villanueva Telleria.

16. Agustina Gaztelumendi Iglesias.

17. Oscar Valbuena Pascual.

18. Maite Iglesias Sanchez.

19. Carlos Garcia Hernandez.

20. Eva Alvarez Atanes.

21. Jose Antonio Sanchez Almaraz.

22. Ascen Parron Peguero.

23. Iñaki Dubreuil Churruca.

24. Montserrat Luis Cano.

25. Miguel Angel Buen Lacambra.

Ordezkoak:

01. Maria Rodriguez Rodriguez.

02. Ion Aldalur Arocena.

03. Sara Hidalgo Garcia.

04. Jose Garcia Avila.

05. Maria Teresa Santos Cañas.

 

Bidezko Mundurantz PUM+J

01. Iratze Bustinza Vivanco.

02. Alfredo Parte Gutierrez.

03. Deyse Helena Araujo De Oliveira Martinez.

04. Francisco Javier Gomez Del Campo Garcia-Valcarcel.

05. Maria Rosario Alonso Amigot.

06. Jesus Rafael Gonzalez Gutierrez.

07. Silvia Hojas Martinez.

08. Jose Manuel Corcuera Miranda.

09. Maria Portomeñe Seijas.

10. Antonio Barcina Burgui.

11. Idoia Iturbe Valdazo.

12. Carlos Romera Anton.

13. Jaqueline Jenny Villanueva Juscamayta.

14. Alberto Pablo Martinez Lopez.

15. Arrate Masa Lopez.

16. Gaizka Uceda Loroño.

17. Dionisia Perdiguero Rica.

18. Jose Manuel Incierte Calveira.

19. Ana Gayte Diego.

20. Raul Moro Inchaurtieta.

21. Aintzane Goffard Sevillano.

22. Ivan Gonzalez De La Torre.

23. Yadiris Rivero Garcia.

24. David Rivera Alonso.

25. Maria Jesus Fernandez Sevilla.

Ordezkoak:

01. Carlos Colino Llamas.

02. Rosa Maria Loroño Barrena.

03. Felix Mariano Barcina Burgui.

 

Libres Por Euskadi (LxE/EaL)

01. Jose Manuel Herzog De Bustos.

02. Jose Maria Sasieta Corta.

03. Nuria Gomez Valdes.

04. Natalia Tatiana Aranzabal Zapirain.

05. Agustin Alejandro Acuña.

06. Maria Teresa Oroquieta Lite.

07. Mikel Miguelena Merino.

08. Monica Criado Pinto.

09. Jose Guillermo Manson Muniozguren.

10. Rut Martin Ruiz.

11. David Escudero Gomez.

12. Alicia Begoña Sobrino Alonso.

13. Jose Miguel Gutierrez Gonzalez.

14. Maria Teresa Duarte Santos.

15. Joseba Miguelena Merino.

16. Manuela Jesus Vales Dominguez.

17. Javier Miguel Martinez Ferraz.

18. Bertha Gutierrez Sobrino.

19. Quintin Cantero Mogena.

20. Maria Bru Albareda.

21. Juan Hidalgo Mesas.

22. Ana Belen Leon Caballero.

23. Raul Enrique Gil Martinez De San Vicente.

24. Maria Del Carmen Brettes Garcia.

25. Oscar Manuel Santamaria Ibañez.

Ordezkoak:

01. Iratxe Gil Rodriguez.

02. Marta Lopez Ramos.

03. Pablo Tuduri Laboa.

 

EQUO Berdeak

01. Miren Edurne Baranda De Miguel.

02. Alberto Bezunartea Fernandez.

03. Raisa Iratxe Garcia Isasa.

04. Angel Maria Garcia Martin.

05. Maria Jesus Berasategui Perez.

06. Rafael Bernal Gato.

07. Oroitz Aguirre Imaz.

08. Maria Jesus Aguirre Unceta.

09. Iñigo Aguirre Arrieta.

10. Monica Monteagudo Casas.

11. Miguel Maria Rodriguez Barbero.

12. Isidoro Garcia Martin.

13. Ana Maria De Benito Sanz.

14. Maria Del Carmen Muela Aparicio.

15. Miren Olatz Goikouria Miñaur.

16. Juan Antonio Jerico Fernandez.

17. Eneko Muruzabal Elezcano.

18. Iker Bereciartua Castrillo.

19. Tania De Sousa Gines.

20. Emilia Macias Maldonado.

21. Aiert Lizarralde Ortiz De Zarate.

22. Elvia Maldonado Flete.

23. Anjel Jimenez Jimenez.

24. Jaime Duran Laviña.

25. Iker Montero Madrid.

Ordezkoak:

01. Ane Garcia Riaño.

02. Iker Carrasco Mendez.

03. Maria Rosario Bautista Muriel.

04. Joanes Nuñez Oyarzabal.

05. Ana Maria Requejo Diaz.

 

Aulki Zuriak

01. Daniel Lizarralde Aguirre.

02. Amaia Larrea Loran.

03. Luis Garcia Molina.

04. Maria Del Mar Rodriguez Calvillo .

05. Luis Maria Ormaetxea Santsiñena .

06. Gloria De La Parra Amorena .

07. Daniel Alberdi Colado .

08. Maria Asuncion Lopez Miguel .

09. Aitor Picabea Lamuedra .

10. Maria Nieves Salvador Collar .

11. Antonio Picabea Sarasola .

12. Rosa Maria Martin Vicente .

13. Andoni Picabea Lamuedra .

14. Rosa Maria Garcia Molina .

15. Jose Manuel Eulate Montes .

16. Samanta Garcia Lopez .

17. Jose Manuel Roteta Echeverria .

18. Saioa Rodriguez Elgorriaga .

19. Jose Maria Pereda Goicoechea .

20. Lucia Moreno Diez .

21. Jose Antonio Diez Agesta .

22. Maria De Los Angeles Del Barrio Ruiz-Olalde .

23. Ander Egaña Aguirresarobe .

24. Maria Carmen Colado Ramirez .

25. Jokin Biain Araquistain .

Ordezkoak:

01. Maria Teresa Antolin Perez .

02. Antonio Garcia Castellon .

03. Petra Loran Loinaz .

 

VOX

01. Maria Perez Fernandez.

02. Iñigo Arocena Fernandez .

03. Maria Del Mar Martija Sanchez-Guardamino.

04. Jon Campandegui Emazabel.

05. Cristina Navarro Machin.

06. Ramon Manuel Rodriguez Saenz De Tejada.

07. Ana Magdalena Jorge Arana.

08. Rafael Moreno Martin.

09. Maria Cristina De Diego Echeverria .

10. Jagoba Joseba Iturrizar Izquierdo.

11. Soraya Amorrortu Alonso.

12. Eduardo Rubio Gaston.

13. Monica Garcia Roman.

14. Jorge Alejandro Valmaseda Remolina.

15. Maria Isabel Luna Paz.

16. Josu Laiño Alvarez.

17. Maria Rosario Laporta Hidalgo.

18. Victor Apodaca Sopeña.

19. Carolina Scarpetta Ramirez.

20. Stanliy Ramos De La Cruz.

21. Giovanna Ramos Castaño.

22. Unai San Atilano Garcia.

23. Ana Isabel Caro Roque.

24. Jaime Arocena Martija .

25. Maria Pilar Sarasola Pedruzo.

Ordezkoak:

01. Hector Sojo Catediano.

02. Alejandra Moreno Miguel.

03. Francisco Javier Villa Fernandez.

 

Elkarrekin Podemos-IU

01. David Soto Rodriguez.

02. Jon Hernandez Hidalgo.

03. Eva Abuin Bideburu.

04. Victor Jose Lasa Briz.

05. Arantza Gonzalez Garcia.

06. Nagore Basurto Escamilla.

07. Josetxo Arrieta Arrieta.

08. Jaione Aristregi Cao.

09. Patricia Insua Cerretani.

10. Juan Luis Merino Sanabria.

11. Ion Collar Rioseco.

12. Marta Ezquerecocha Diez.

13. Haizea Garay Gallastegui.

14. Ubaldo Ortiz Rodrigo.

15. Blanca Merchan Ropero.

16. Evaristo Rodriguez Rabano.

17. Carmen Salido Sierra.

18. Maria Valiente Gonzalez.

19. Santi Jimenez Ussia.

20. Ines Benitez Lozano.

21. Carlos Rodriguez Rubio.

22. Tina Pedroche Rodriguez.

23. Miguel Usabiaga Barcena.

24. Miren Alazne Sukia Galparsoro.

25. Antton Karrera Agirrebarrena.

Ordezkoak:

01. Maria Angeles Garcia Calle.

02. Joanes Emilio Fiel Echeverria.

03. Miren Echeveste Lacombe.

 

Union Cristiano Democrata Española (UCDE)

01. Eulogio Gardeazabal Uriarte.

02. Miguel Angel Balibrea Carceles.

03. Miguel Aguilella Martinez.

04. Silvia Patricia Mares Segura.

05. Rosa M.ª Gonzalez Longo.

06. M.ª Pilar Urraca Diez.

07. Cecilio Fernandez Lopez.

08. Francisco Ricardo Luna Narvarte.

09. Jose Luis Terrazas Azpiazu.

10. M.ª Lourdes Echeverria Salaverria.

11. M.ª Mercedes Esperanza Rey Gomez.

12. Enriqueta Sanchez Montero.

13. Antonio Tortoles Iglesias.

14. Josu Aguilella Gomez.

15. Ignacio Ramon Fernandez Rey.

16. Irene Barrueta Diez.

17. Karolay Michelle Ramon Copo.

18. Felisa Sanchez Montero.

19. Manuel Jose Fernandez Rey.

20. Vicente Jose Santana Torre.

21. Santiago Maria Fernandez Rey.

22. Casilda Blanco Souto.

23. Maria Antonia Visiers Lecanda.

24. Gabriela Zabala Visiers.

25. Manuel Gonzalez Arregui.

Ordezkoak:

01. Ernesto Ladron De Guevara Lopez De Arbina.

02. M.ª Pilar Garcia Bañegil.

03. Maria Amaia De Mintegui Lacarra.

 

Alderdi Animalista (PACMA)

01. Susana Perez Benito.

02. Ivan Ruiz Garcia.

03. Veronica Diez Lantaron.

04. Rodrigo Folguera Latas.

05. Irene Azkarate Lopez.

06. Kerman Jose Gallego Lizarribar.

07. Sergio Adolfo Rodriguez Vitta.

08. Sara Garcia Perez.

09. Amaia Nuñez Gallardo.

10. Francisco Gutierrez Monroy.

11. Maria Pilar Julia Otegui Serrano.

12. Jose Antonio Arrieta Egurrola.

13. Ainhoa Gonzalez Echeveste.

14. Jasone Gonzalez Zabaleta.

15. Andres Manjon Hidalgo.

16. Bakarne Almazan Ledesma.

17. Asier Esparza Billalabeitia.

18. Jose Felix Ochoa Villagra.

19. Maria Angeles Lozano Calvo.

20. Ibon Epelde Zabalegui.

21. Maria Azucena Fiaño Vazquez.

22. Amaya Tesan Arostegui.

23. Alfonso Perez Hernandez.

24. Jose Alzaga Mendes.

25. Maria Beatriz Etxebarria Padilla.

Ordezkoak:

01. Esteban Garate Cortabarria.

02. Elena Cepeda Arzuaga.

03. David Fernandez De Pedro.

 

Recortes Cero

01. Jordi Martinez Rigol.

02. Maria Angeles Alberdi Bergareche.

03. Inmaculada Boo Gonzalez.

04. Piero Zanatta Larios.

05. Roberto Gomez Egido.

06. Angelines Gonzalez Novoa.

07. Graciano Fernandez Saiz.

08. Antonio Urquijo Azaldegui.

09. Igone Bilbao Gonzalez.

10. Eva Maria Paramos Alvarez.

11. Nerea Blasco Bilbao.

12. Juan Pablo Ingunza Zumalde.

13. Andres Francia Miranda.

14. Maria Estrella Urra Areta.

15. Francisco Javier Hernandez Salinas.

16. Maria Elena Gonzalez Alvarez.

17. Jesus Francisco Larrainzar Martin.

18. Maria Pilar Abad Boti.

19. Jose Alberto Frade Morales.

20. Javier Millet Mendivil.

21. Nagore Blasco Bilbao.

22. Vicenta Ansoleaga Rodriguez.

23. Angeles Orrantia Izaguirre.

24. Pedro Maria Lavin Sanz.

25. Maria Dolores Riloba Oriol.

Ordezkoak:

01. Javier Cosio Seijas.

02. Iker Lavin Garcia.

03. Jesusa Ogueta Gomez.

 

Alderdi Libertarioa (P-LIB)

01. Javier De Barrenechea Alvarez.

02. Nuria Dorronsoro Garcia.

03. Jesus Fernandez De Gobeo Odriozola.

04. Sara Garcia Lopez.

05. Igor Salazar Iñiguez Heredia.

06. Ainara Briceño Iriarte.

07. Antonio Paulino Canosa Garcia.

08. Constanza Javiera Garcia Garcia.

09. Eduardo Angulo Hermosilla.

10. Veronica Barrio Crespo.

11. Hector Barrio Crespo.

12. Lidia Martin Sarralde.

13. Jesus Angel Fernandez Cordon.

14. Sonia Florez Fernandez.

15. Bjorn Mendizabal Hansen.

16. Maria Del Carmen Garcia Suarez.

17. Iker Ruiz Rabanal.

18. Naroa Rodriguez Ruiz.

19. Mikel Guinea Maysounave.

20. Yolanda Martin Garcia.

21. Thomas Doyle Dorronsoro.

22. Elisa Isabel Gavari Starkie.

23. Diego Jesus Granero Morales.

24. Maria Felipe Circujano.

25. Ivan Camilo Mejia Pulido.

Ordezkoak:

01. Pilar Gimenez Hernandez.

02. Iker Garcia Unamuno.

03. Leoncia Garcia Jimenez.

 

Erlazionatuak

Jeltzaleen kanpaina Bastero plazan

Andoain

EAJ-PNVko ordezkariek postua ipiniko dute Basteroko plazan, 11:00tan hasi eta 13:00ak arte. 12:00etan hautagaiekin taldeko argazkia aterako dute.
EH Bilduren kanpaina Urnietan

Urnieta

Ibai Iriarte Tolosako alkate ohia eta zerrendakideak eta Rebeka Ubera Legebiltzarkide eta zerrendakideak parte hartuko dute, ekitaldian.
AIURRI hedabideak eskualdeko nortasun hitzak jaso eta zabaltzen ditu. Harpidedun eginda, tokiko albisteak euskaraz lantzen dituen komunikabidea babestuko duzu.
Egin AIURRIkide!